Öykü dünyam

Ayrılıklarla büyümek

19 Haziran 2011

Salih, sabah işe gitmeden evvel, eşi Nebahat’a sıkı sıkı tembihledi. Akşam, çocuklarla birlikte , yemekten sonra , gelecek yaşamlarının nasıl bir yol izleyeceğine karar vermek üzere bir araya gelmek istiyordu. Nebahat soğuk bir ifadeyle:

-Toplanırız, bakalım derdin neymiş anlayalım, dedi.

Nebahat, gün içinde kızı Oya’ya akşam eve geç kalmamasını tembihlediği halde, Bora’ya bir türlü erişememişti. Cep telefonu ya meşgul çalıyordu ya da kapsama alanı dışında olduğu mesajı veriyordu. Annesinin söylendiğini duyan Oya, okula çıkmadan evvel annesine Bora’yı kendisinin toplantıyı bildirebileceğini söyledi. Nebahat bir yükü üzerinden atmanın rahatlığını hissetti.

-Salih’ten de , oğlundan da bıktım artık, diye söylendi.

Son bir haftadır evde esen soğuk rüzgarların farkında olan Oya, Universitedeki derslerini asmaya başlamış ve gelişmelerin kendisini ruhsal olarak etkileyeceğini hissederek, huzursuzluk içine düşmüştü.

Nebahat ve Salih , bir televizyon kanalının evlendirme programında tanışmışlardı. Salih’in Bora adında ,yirmili yaşları süren bir erkek evladı vardı.Oya ve annesi , Üniversiteye girmek için çaba gösteren, bir kitapcı dükkanında tezgahtar olarak çalışarak yaşama tutunmaya çalışan ve çoğunlukla eve uğramayarak arkadaşlarının evlerinde yatıya kalan Bora’ya pek ısınamamışlardı.

Son üç aydır evdeki esen soğuk rüzgarlar, Oya’yı biraz da Bora’ya doğru itmiş ve haftanın iki, üç günü öğle yemeği aralarında, dertleşmek üzere, İstiklal caddesi üzerindeki kafelerde buluşmaya başlamışlardı.Oya , Bora’nın babası gibi olmadığını farketmiş ,biraz da önyargılı olduğundan dolayı kendisine kızmıştı.

Bora , her ne kadar içine kapanık, az konuşan birisi olmasına rağmen gerektiğinde yaşamının olan içine güzellikler eklemesini bilen;buluşmalarında Oya’ya ucuz ama anlamları anlamları olan hediyeler veren ;güldüğünde gözlerindeki parıltıları çevresine yayan ve bu anlarda uzun boyunun vermiş olduğu heybetli duruşu taşıyan yiğit bir delikanlıya dönüşüyordu. Bu haliyle Bora , Oya’nın yanında mutlu olduğunu hissetmesine neden oluyordu her nekadar Oya bu durumun adını koyamasa da daha evvel pek yaşamadığı ve hissetmediği bu duyguyu çok sevmişti.

 

… devamı yazılıyor

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: