Öykü dünyam

NEDEN ? NEDEN ?

29 Ağustos 2011

Kadının cep telefonu çaldığında taksiden inmek üzereydi.
Telaşla taksinin parasını öderken bir taraftan da cep telefonuna
cevap vermeye çalışıyordu.

– Taksiden şimdi indim . Sana taraf geliyorum, birazdan orada olurum.

Erkek 15 dakikadır , sözleştikleri yerde kadını bekliyordu.
Biraz canı sıkkın duruyordu, nedense.

Kadın geldiğinde erkekle sadece el sıkıştı . Geçen buluşmalarında daha candan davranmış ve erkeğin yanaklarından öptükten sonra “Nasılsın hayatım?” demişti. Bu buluşmalarında
ise araya mesafe koymak ister gibiydi.

Erkek , bu duruma anlam veremedi. Yemeğe ve sinemaya davet etmek için aradığında , kadın kendisine çok yakın davranmış ve konuşmaları gülüşmelerle geçmişti.

Erkek:

– Nerede yemek yiyelim hayatım? dedi.

Kadın bu soruya yeterince dikkatini vermemişti.Sadece :

– Sen bilirsin , dedi.

Erkek , kalabalık caddenin sürükleyici dalgasına atılmadan evvel korumak ister gibi kadına iyice yanaştı ve elini tutmak isteği ile bir deneme yaptı ama kadın erkeğin elini hissedince elini hemen geri çekti. Erkek yol boyunca bir daha da deneme yapmadı.

Biraz hızlı adımlarla yürüdüler ve caddenin ortalarında olan tarihi lokantaya vardılar. Erkek daha evvel yerlerini ayırtmıştı. Şef garsona adını söyledi. Kendilerine göSterilen yere oturdular. Masa iki kişilikti.

Kadın üstündeki ceketi çıkardı ve yanındaki sandalyeye yerleştirdi. İpekten gömleği , biraz dar pantalonu ve siyah saçlarının omuzuna dökülmesi ile biraz alımlı, biraz da ciddi iş kadını havasını etrafına yayıyordu. Gömleğinin altından beliren memelerinin uçları
karşısındaki erkeğin dikkatini çekiyor ve erkeğin gözlerine takılıyordu.

Kadın saçlarını arkaya doğru topladı . Saçlarından yayılan koku , erkeğin hoşuna gittiğini bildiğinden bu hareket ,yemek boyunca sık sık yapacaktı.

Erkek , spor elbisesi, her zamanki gibi traş olmuş yüzü ve gözlükleri ile ciddi ve çok okumuş erkek havası veriyordu. Ama göz ve yüz ifadeleri , ayrıca konuşurken el hareketleri ; içinde yaşayan çocuk tarafını da ele veriyordu. Etrafa yaydığı traş losyonu kadının dikkatini çekmişdi. Geçen buluşmalarından bu kokuyu hatırlamıyordu ama bu kez kokunun kendisini sardığını ve kadınsı duygularında bir istek , bir arzu yarattığını hissetti . Aslında kadın ,kontrolu bırakmamaya karar vererek yemeğe gelmişti.

Yemekte çok az konuştular ve mümkün olmadıkça göz göze gelmemeye çalıştılar. Her ikisi de biliyorlardı ki zor kararlar öncesi kafalar karışık olur ve dikkatler farklı noktalarda toplanır.

Yemeğin bitimde erkek hesabı ödedikten sonra ,kadına kalkmayı teklif etti. Kadın olumlu cevap verdi.

Lokantadan çıktıklarında yağmur başlamış ve yağmurun ansızın yağması caddenin telaşlanmasına neden olmuştu.

Gidecekleri sinemanın önüne dek konuşmadan yürüdüler. Kimi zaman yan yana , kimi zaman bir önde diğer arkada ama her ikisi de düşünceliydiler.

Film romantik bir konuyu işliyordu : iki genç insanın asla bir araya gelemeyecekleri ama büyük bir tutkuyla yaşadıkları bir aşk hikayesi.
Bu seçimi kadın yapmıştı ve erkek de hemen kabul etmişti. Aslında erkeğin izlemek istediği film ise çok meşhur bir romanın sinemaya uyarlanmasıyla çekilmiş bir roman filmiydi.Ama birlikteliklerinin verdiği heyecan ve mutluluk , erkeği, kadının istediği ve sevdiği şeyleri de hissetmek ve beğenmek konusunda istekli yapıyordu.Bu durumdan da hiç şikayetci değildi.

Salonun karanlığı ile birlikte , filmi izlemeye gelen sevgililer birbirlerine sarılarak sevgililerine olan özlemlerini gidermeye başladılar. Erkek de tüm isteği ile kadına sarılmak istiyordu ama
kadının tereddütlü davranışları kendisini kararsızlık içinde bırakıyordu. Yaklaşık 2 saattir kadın, erkeğe
yakınlaşmakta yeterince çaba göstermemişti ve hitaplarında da hoş kelimeleri kullanmaktan dikkatlice uzak duruyordu.

Film arasında , bir şeyler içmek için salon dışına çıktılar. Kalabalık arasından geçerlerken , erkek kadının hemen
arkasından geldiğinden dolayı elini kadının omzuna koydu . Kadının sıcak teni , erkeğin hoşuna gitti.
Aklından , ikinci bölümde kadının elin tutmayı ve hatta daha da ileri gidip baldırlarını kadının baldırlarına dayamayı
planladı.

İkinci yarı biraz daha hareketli sahnelerle geçiyordu. Kız ve erkek genç , sonsuza dek birbirlerinden ayrılmadan evvel çok
şehvetli sevişmeye başlamışlardı ve sevişme sahnesi sırasında sinema salonunda biraz kıpırdanmalar olmuştu.
Salondaki bir çok genç aşık, bu sahnenin verdiği hazla dudak dudağa öpüşmeye başladılar.Erkek , bu fırsatı bilerek kadının elini eline aldı . Kadın bu defa elini çekmedi ve erkeğe daha da yanaştı. Kadın ve erkeğin baldırları birbirlerine değmeşti. Eller ellerin içinde erimişti. Her ikisinin de katlandığı ve insan hayatının akışına biraz ters olan karşı cinsle temas yoksunluğunun giderilmesine , bu şehvetli sahnee fırsat vermişti.

Erkek , yaklaşık 3 aydır konuşmaya başladığı kadını daha fazla ürkütmek istemediğinden , şu anki ten ve vucut temaslarının
bu kadarla kalmasının doğru olduğunu düşündü. Bu durum filmin sonuna dek de öyle kaldı.

Film çıkışı , her ikisi de konuşmadan metro girişine dek yürüdüler. Kadın metroya binerek evine gidecek buna karşın erkek , geldiği yolu gerisin geriye yürüyerek evine dönecekti.

Metronun girişinde , erkek kadının gözlerine baktı .Kadının ellerini ellerine alarak kadını kendine çekti.Yanaklarına öpücük kondurarak :

– “Davetimi kabul ettiğin için teşekkürler” dedi.
Kadın ise sadece gülümsedi ve merdivenleri inerek metronun
derin karanlığında kayboldu.

GECENİN EN KARANLIK VE YALNIZLIK KOKAN ANINDA ;ŞEHRİN İKİ ODASINDA İKİ YALNIZ İNSAN , KADIN VE ERKEK ,AYNI ANDA AYNI ŞEYİ DÜŞÜNÜYORLARDI:

– NEDEN BEN TEKLİF ETMEDİM ? NEDEN ONDAN BEKLEDİM?

Sabaha daha çok vakit vardı ve her ikisinin de cep telefonları kaldırılamayacak kadar çok ağırdı .
Her ikisi de cep telefonlarını alıp karşı tarafa telefon etmediler.

29.08.2011 İstanbul

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: